Architektura 21szego wieku : Masterplan w Huizhou / dom arquitectura

Dzięki uprzejmości dom arquitectura Zaprojektowany przez dom arquitectura, masterplan w Huizhou, Chiny koncentrują się na tradycyjnych chińskich koncepcjach kulturowych i kwestiach społecznych.
Ich reakcją było grupowanie wież mieszkalnych w dwóch liniach, z układem schodkowym, tworzącym podwójną linię obwodową i pozostawiającą dużą zieloną przestrzeń w centrum ośrodka.
Koncentracja dużej zielonej przestrzeni zwiększy zużycie CO2 i poprawi jakość powietrza użytkownika.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Aby zacząć projekt, chcieliśmy wejść w podstawy kultury chińskiej i jej wizualnego wszechświata.
Studiowaliśmy różne koncepcje: linie horyzontalne, moc tradycyjnej architektury, jej świątynie, tekstury krat, które wcześniej kontrolowały prywatność.
A także koncepcje przepływu energii, takie jak feng shui, lub kwestie społeczne, takie jak mitologiczna postać smoka.
Dzięki uprzejmości dom arquitectura Z drugiej strony, przed rozpoczęciem projektu, rozważaliśmy przeprowadzenie głębokiej analizy gruntów i klimatu.
Badanie pozycji gruntu pod względem głównych dróg prowadzących do miasta Huizhou i Bolou, jego środowiska, a także problemów środowiskowych, próbując rozwiązać problem nadmiernego zanieczyszczenia, wykorzystując energię naturalną, zbierając wodę i wykorzystując energię wiatru i energię słoneczną.
Biorąc pod uwagę wszystkie te punkty, zaczęliśmy podejmować pewne decyzje bioklimatyczne, które mają wpływ na przyszłą dystrybucję całego zestawu.
Początkowy program obejmował około 20 wież mieszkalnych, centrum handlowe, budynek mieszkalny oraz wieżę hotelowo-biurową.
Dzięki uprzejmości dom arquitectura Wieże podłogowe.
pozycja pozwala na przepływ wiatru z północy przez ląd i pomaga odparować wilgotność otoczenia.
Położenie centrum handlowego, hotelu i apartamentów w części południowej generuje barierę dźwiękową na głównej autostradzie i nadaje zielonej osiedlu spokojne otoczenie.
Aby zachęcić do pławienia się w domach i zieleni na zewnątrz proponuje się, że wysokości wieży będą się różnić w zależności od pozycji.
Tak więc cały zestaw rośnie od południa, gdzie umieszczane są niższe wieże, od strony północnej i od zewnętrznej, gdzie są wyższe.
Ten ruch wygenerował dynamikę, która przypominała nam rysunek smoka, a także ukoronowała go, jako swoją głowę, w hotelowej wieży jako najbardziej charakterystyczną część projektu.
Dzięki uprzejmości dom arquitectura Typ piętra wieży mieszkaniowej jest przedstawiony jako prostokąt o wymiarach 21×28 m, gdzie naroża są zaokrąglone i tworzą ciągły taras, który zmienia swoją szerokość organicznie.
To daje nam typologię elastyczną i elastyczną w stosunku do potrzeb wnętrza.
Proponowane wieże oznaczają poziomą długą płytę i tworzą różne rodzaje krat na jej obwodzie.
W ten sposób powstanie podwójna skóra, która kontroluje prywatność, chroni przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i promuje bardziej ekologiczną fasadę, gdzie rośliny mogą być jej częścią.
Dzięki uprzejmości dom arquitectura Wieża hotelowo-biurowa, przeciwnie, powstaje z mocniejszej elewacji opartej na szkle, która zmieni swój ton i zrozumie, że jest atrakcyjną cechą, która zachowuje płaskość płyt w pozostałych wieżach.
Dzięki uprzejmości dom arquitectura Architekci: dom arquitectura Lokalizacja: Huizhou, China Team: Miguel Á.
Borrás, Marta García-Orte, Joaquim Rigau, Pablo Serrano Collaborators 3D: PlayTime Surface: 410 000 m2
[patrz też: olx praca koszalin, ceramika tubądzin praca do kitu, instalbud trzebinia ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ceramika tubądzin praca do kitu instalbud trzebinia olx praca koszalin