Architektura i nowoczesne budownictwo – Digital Media City / SOM

Giroud Pichot SOM zaprezentował niedawno projekt Digital Media City Landmark Tower w Seulu w Korei.
Wieża o wysokości 2 100 stóp (640 m) będzie najwyższą wieżą w Azji Wschodniej, kiedy zostanie ukończona w 2014 roku.
Charakterystyczny budynek znajduje się na północ od rzeki Han, która przecina miasto i będzie dominować na tle nieba, stając się ważną ikoną dla Seulu .
Czego można się spodziewać, jeśli zlecisz wieżę tak wysoką.
Wieża jest kształtowana przez łagodnie zakrzywione formy i łagodne przejścia między główną fasadą północ-południe i wschód-zachód.
Mega-kolumny obwodowe wzmacniają ekspresję masy transformującej i zapewniają naturalny podział na szereg żaluzji słonecznych.
Na wschodniej i zachodniej fasadzie wzór płetwy poziomej i pionowej osłania przed wczesnym i późnym słońcem; podczas gdy na południowej twarzy poziome odcienie tarczy od wysokiego popołudniowego słońca.
Wraz ze strzelistą koroną, która zbiera i kieruje światłem i pomaga zasilać budynek za pomocą turbin wiatrowych, architektoniczna ekspresja wieży wzmacnia strategie zrównoważonego rozwoju u podstaw tego projektu.
.
Kręgosłupa 3D i SOM Korzystając z naturalnie występujących zdarzeń, takich jak efekt stos i zysk promieniowania słonecznego, DMC Tower jest w stanie wygenerować własną moc, a tym samym zmniejszyć zużycie energii miejskiej do ułamka tradycyjnych poziomów.
Przewidujemy, że nasze strategie wytwarzania energii mogą zmniejszyć zużycie energii w budynku o około 65%.
mówi Abadan.
Rdzeniem systemu SOM jest zintegrowana strategia zrównoważonego rozwoju, która wykorzystuje naturalną fizykę wysokich budynków w celu generowania energii.
.
Spine 3D i SOM.
Giroud Pichot Dzięki zastosowaniu efektu stosu i turbin wiatrowych zlokalizowanych w górnej części budynku, SOM generuje prawie 3% zużycia energii w budynku.
Wysokowydajne słoneczne panele fotowoltaiczne maksymalizują energię słoneczną i zapewniają dodatkowy cień tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, zmniejszając w ten sposób wewnętrzne obciążenia chłodnicze.
Promienne chłodzenie poprzez schłodzone belki, promiennikowe ogrzewanie podłogowe i ciągnienie ulepszonego powietrza przez zielone atrium dodaje dodatkowej wydajności.
Dodatkowo ogrody atrium i otwarte przestrzenie zieleni w całym budynku działają jak naturalne filtry powietrza dla mieszkańców budynku.
.
SOM.
SOM
[więcej w: olx praca opole, maszyny pakujące, meble pracowniczne ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: Domy z drewna olx praca opole szafy na dokumenty sklep internetowy