Architektura i nowoczesne budownictwo – Schmidt Hammer Lassen projektuje budynek o zerowej energii w Aarhus

Schmidt Hammer Lassen Architects, którego projekt Urban Mediaspace pojawił się kilka tygodni temu w Blogu, został ogłoszony zwycięzcą konkursu na nowy budynek administracji energii zerowej energii gminy Aarhus.
Konkurs obejmujący sześć firm został wygrany we współpracy z wykonawcą: E.
Pihl & Son, inżynierami Grontmij / Carl Bro i GHB Landscape Architects.
Firma Schmidt Hammer Lassen Architects podjęła ekologiczną ambicję gminy Aarhus jako kluczowy element projektu i stworzył budynek biurowy o zerowym zużyciu energii, pierwszy tego typu obiekt w Danii.
Budynek ma 1100 m2 ogniw słonecznych do produkcji energii elektrycznej, 420 m2 paneli słonecznych do chłodzenia absorpcyjnego i wody grzewczej oraz zbiorów wody deszczowej do ponownego wykorzystania w toaletach i do podlewania.
Więcej zdjęć i pełny opis architekta po przerwie.
Jest to oryginalne, trwałe rozwiązanie.
Na przykład używamy szkła z recyklingu na fasadach i ponownie wykorzystujemy 96% materiałów z rozebranego budynku na miejscu.
Co więcej, kluczowe było dla nas utrzymanie projektu na ludzką skalę, aby zaoferować użytkownikom jak najlepsze warunki fizyczne.
powiedział architekt John Lassen, partner architektów Schmidt Hammer Lassen.
Nowy budynek dla 240 pracowników i ich klientów zostanie zbudowany jako przedłużenie istniejącego urzędu administracyjnego gminy z 1965 roku.
Kompleks będzie położony na zboczu w południowej części miasta i będzie dobrze widoczny z przejeżdżającego międzymiastowego Droga.
Dostęp do nowego budynku przejdzie przez istniejącą aleję unikalnych i pięknych platanów.
Ogólna propozycja opiera się na właściwościach starych budynków i zachowanego uroczego ogrodu.
Jeszcze zanim został wybudowany, nowy kompleks jest już wyposażony w przestrzenie ogrodowe, drzewa i rośliny, które w przeciwnym razie zajęłyby dziesięciolecia.
Pełny kompleks pojawi się jako w pełni zintegrowana klasyczna nowoczesna kompozycja.
Nowe rozszerzenie to niezależna jednostka składająca się z dwóch równoległych skrzydeł 2-3-piętrowych budynków połączonych wieżami skupiającymi schody, windy, toalety i umywalnie.
W związku z tym obszary biurowe są uwolnione od jednostek funkcjonalnych i są elastyczne dla każdej organizacji.
Trzy ogrody są umieszczone pomiędzy dwoma skrzydłami, aby narysować przyrodę w budynku i umożliwić pracownikom śledzenie pór roku z ich biurka.
[podobne: maszyny pakujące, cena m3 betonu, olx praca częstochowa ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cena m3 betonu Domy z drewna olx praca częstochowa