Budownictwo i architektura : Architekci Tote / Serie

Chris Lee i Kapil Gupta z Serie Architects przekształcili nieużywany budynek z kolonialnej przeszłości Bombaju w salę bankietową, restaurację i bar zwany The Tote .
Teren był pokryty dojrzałymi drzewami deszczowymi, których szeroko rozłożone liście zasłaniały większość pomieszczeń przez cały rok, umożliwiając niemal cały nowy program na zewnątrz.
Więcej zdjęć i więcej o projekcie po przerwie.
Zainspirowany tymi drzewami deszczowymi, nowy system konstrukcyjny tworzy oszałamiającą estetykę, która biegnie po całej przestrzeni.
Zaprojektowany jako stalowa kratownica, wyzwanie polegało na przejściu przez system budowlany zgodny z lokalnymi umiejętnościami.
Zamiast patrzeć na konstruktorów stali w branży budowlanej, architekci zaopatrywali się w konstruktorów kotłów w celu uzyskania wysokiej precyzji pracy.
Ten skomplikowany system konstrukcyjny staje się przestrzennym organizatorem, ponieważ definiuje każdy odrębny program jadalny (winiarnia, restauracja, wstępne i bankietowe) w innej objętości przestrzennej.
Wnętrze baru na górnym poziomie jest zawiłym układem trójwymiarowych, fasetowanych drewnianych boazerii, czyli abstrakcyjnego, teksturowanego ujęcia drzew.
przecinające się gałęzie.
Jak widać na designboom.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Serie Architects.
Zdjęcia autorstwa Fram Petit.
[więcej w: ral 9010 kolor, projekt przychodni lekarskiej, cena m3 betonu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cena m3 betonu projekt przychodni lekarskiej ral 9010 kolor