Architektura i nowoczesne budownictwo – Master Plan Ideas Konkurs na Gold Coast wygrany przez Super Colossal

Gold Coast to szóste co do wielkości miasto w Australii i jeden z najszybciej rozwijających się regionów.
Jest także domem dla jednego z najbardziej popularnych miejsc na wschodnim wybrzeżu Australii.
Liczba mieszkańców Gold Coast wynosi około 500 000, a według prognoz liczba ta wzrasta od 13 000 do 16 000 rocznie.
W 2030 roku będzie to domem dla 900 000 mieszkańców.
Rada Miasta Gold Coast z poparciem Australijskiego Instytutu Architektów otwarty konkurs Master Plan Ideas dla proponowanego Centrum Kultury i Obrony Gold Coast.
Teren o powierzchni 16,5 ha jest ograniczony z trzech stron rzekami i kanałami.
Kiedyś była to zwykła wiejska farma trzciny cukrowej, która obecnie znajduje się w centrum rosnącego miasta, z widokiem na panoramę Surfers Paradise, Main Beach i Broadbeach.
Celem konkursu Master Plan Ideals Competition było wygenerowanie kreatywnych nowych wizji i pomysłów na przyszłość tej kluczowej strony, a jej obiekty stymulują dyskusje społeczności na temat przyszłości Obozu Kulturowego i Obywatelskiego Gold Coast.
Konkurs wygrał biuro Super Colossal z siedzibą w Sydney.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć zwycięskiego projektu i opisu architekta.
Forma Obwodu Kulturalnego i Obywatelskiego Gold Coast zapewnia aerodynamiczne rozwiązanie ochrony klimatu, zapewniające ochronę przed wiatrem i słońcem, co ma ogromne znaczenie w tym regionie.
Obywatelski plac będzie zacienionym, osłoniętym miejscem z obszernym zakrytym obszarem.
Duża powierzchnia publicznego parku na zachodnim krańcu strony będzie działać jak gęsto zarośnięte zielone płuca dla miasta.
Obszary dachowe mogą być używane do pomieszczenia komórek fotowoltaicznych, aby przyczynić się do wytwarzania energii w okręgu.
Duża powierzchnia dachu zapewni wystarczającą powierzchnię do zbierania wody deszczowej, która będzie ponownie wykorzystywana do zmywania i nawadniania oraz utrzymywania dużej powierzchni parku na terenie.
Skóra na obwodzie zapewni możliwości naturalnej wentylacji w miejscach publicznych wokół pomieszczeń użytkowych i galerii.
Skóra może działać w razie potrzeby jako ekran otwarty iw razie potrzeby być całkowicie zamknięta.
Obszary robocze będą zawierać najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonego projektowania w przestrzeniach komercyjnych, wykorzystując innowacyjne techniki, takie jak chłodzenie belek, chłodzenie labiryntowe i ponowne wykorzystywanie wody szarej.
użycie.
Mosty łączące dzielnice mieszkalne, handlowe, przemysłowe i turystyczne zachęcą do powszechnego korzystania z rowerów w mieście, zmniejszając zależność od pojazdów silnikowych i otwierając nowe możliwości dla poszczególnych sieci transportowych w regionie Gold Coast.
[podobne: ral 7045, olx praca częstochowa, polska woda praca do kitu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca częstochowa polska woda praca do kitu ral 7045