Budownictwo i architektura : Dom w bioklimatycznej eksperymentalnej urbanizacji / José Luis Rodríguez Gil

Dzięki uprzejmości Estudio José Luis Rodríguez Architekci: José Luis Rodríguez Gil Lokalizacja: Granadilla, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania Rok wydania: 2010 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Estudio José Luis Rodríguez + 16 Obszar projektu: 120 m2 Współpracownicy: Rosenda V.
Marrero Hernández, María Delgado Budżet :.
108.182,18 Udaje się zbudować samowystarczalny dom zintegrowany z krajobrazem wyspy, charakteryzujący się ciągłym tarasowaniem jej nagłej topografii.
To jest zalążek projektu: bazaltowa kamienna ściana, na której lekka konstrukcja sklejki z ocynkowanymi stalowymi ścianami i szklanymi podporami posuwa się na południe.
Generowany jest także obszar połączony z przestrzenią relacji na zewnątrz (obszar dzienny), który dominuje nad krajobrazem i jest chroniony przed słońcem i wiatrem.
Po ścianie znajduje się strefa sypialna na północ, utworzona z małych kameralnych lokali, do których dostarczana jest wysoka bezwładność cieplna.
Dzięki uprzejmości Estudio José Luis Rodríguez Ta dwoistość wyraża się w pojęciowym materiale przestrzennym i konstrukcji: dematerializacja i brak ograniczeń przestrzeni życiowej (relacja przestrzenna między użytkownikami i między nimi a krajobrazem) przeciwko surowym ograniczeniom wewnętrznym dla zacienionego miejsca do spania (obszary prywatności).
Dzięki uprzejmości Estudio José Luis Rodríguez Dom zaprojektowany w 1995 r.
Ma również na celu zmniejszenie jego śladu ekologicznego w związku z wykorzystaniem materiałów i systemów budowlanych, dlatego przy użyciu lokalnych materiałów (bazaltowa izolacja ścian pokryta lapilli wulkanicznej itp.) Certyfikowane materiały przemysłowe w sposób przyjazny dla środowiska (w szczególności drewno) ) i żadnych szkodliwych pierwiastków (związki VOC z PVC, syntetyczne farby i lakiery itp.).
Dzięki uprzejmości Estudio José Luis Rodríguez Nachylenie struktury strefy dziennej jest determinowane przez promieniowanie słoneczne i integruje panele w celu wytworzenia energii elektrycznej i gorącej wody, poszukując wyniku ZEROWEJ EMISJI CO2.
Dzięki uprzejmości Estudio José Luis Rodríguez Plan 01
[patrz też: praca do kitu ceramika tubądzin, olx praca radom, olx praca siedlce ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca radom olx praca siedlce praca do kitu ceramika tubądzin