Budownictwo wczoraj i dzis : Nowo wylosowany: Emerging Finnish Architects

Istnieją pewne publikacje, które uchwycą wyjątkowy moment na określonej scenie architektonicznej, stając się obowiązkowym elementem Twojej półki z książkami.
Zaufaj mi, Newly Drawn jest jednym z nich.
Aalto i Saarinen zaznaczyli kilka punktów na osi czasu nowoczesnej architektury, a teraz ta książka przedstawia nam nową rasę architektów fińskich, począwszy od indywidualizacji każdego z nich na okładce, stwierdzając, że są młodzi i mają charakter.
Książki są uporządkowane według praktyk, pokazując szczegółowo szczegółowo najnowsze i zbudowane prace, z dobrymi zdjęciami i rysunkami.
coś, co jest zawsze doceniane przez architektów, ale nie zawsze jest realizowane przez wydawców.
Niektóre z prac zawartych w tej książce zostały już zamieszczone w Blogu, takich jak Biblioteka Miejska Uniwersytetu w Helsinkach autorstwa Anttinena Oiva arkkitehdit i Dom nad jeziorem przez TERAZ dla architektury i urbanistyki.
Więcej szczegółów o książce i gdzie kupić po przerwie.
Ta książka przedstawia dziewięć powstających fińskich praktyk architektonicznych, ich historie i prace do tej pory.
Ich praca jest świeżo narysowana, a wiele z nich jeszcze nie zostało zrealizowanych, ale ich era wkrótce się rozpocznie.
Czas spotkać się i poznać Hollmén Reuter Sandman, Verstas, TERAZ, Anttinen Oiva Architects, Lassila Hirvilammi, Avanto, ALA, AFKS i K2S.
Książka zawiera wstęp autorstwa architekta Mikko Heikkinena oraz eseje krytyka Miki Hannuli i architekta Meri Louekari.
Kluczowymi słowami są Plurality, Horizontal Networks i New Drawn:.
Nie ma jedności, złudzenia jednej poprawnej wersji.
Zamiast monolitycznego impasu te dziewięć niezależnych urzędów manifestuje głośno i dumnie coś przeciwnego.
Jest wiele sposobów i celów, różnorodność poglądów i praktyk, które zarówno rozmawiają, jak i konkurują ze sobą.
Jest to produktywny i wymagający bałagan, który porzuca oczywiste kontrole i równowagę zarówno dla nich samych, jak i dla każdego, kto prowadzi z nimi dyskusję.
(Mika Hannula) Newly Drawn powstaje w ramach wspólnego projektu organizowanego przez uczestniczące praktyki, którego wynikiem są publikacje, wystawy, warsztaty i inne wydarzenia zarówno w Finlandii, jak i za granicą.
- Rakennustieto Publishing Wydawca: Rakennustieto Publishing Producent nowopowołanego projektu: Martta Louekari Redaktorzy: Tuomas Toivonen i Nene Tsuboi Język: angielski Okładka: miękka strona: 208 ISBN: 978-951-682-940-4 Indeks Wprowadzenie: Under Forty, Mikko Heikkinen Ciesz się przyszłością.
Otwarty proces, Meri Louekari narysowany razem.
Rozmowy o różnorodności architektonicznej, sieciach poziomych i nowo powstałych, Mika Hannula Hollmén Reuter Sandman Verstas TERAZ Anttinen Oiva Architekci Lassila Hirvilammi Avanto ALA AFKS K2S Oś czasu Mapa osób Zalecenia Helsinek Podziękowania Źródło Podziękowania
[patrz też: instalbud trzebinia, ceramika tubądzin praca do kitu, ciśnienie wody w sieci ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ceramika tubądzin praca do kitu ciśnienie wody w sieci instalbud trzebinia