Nowoczesna architektura : Art Bridge / wHY Architecture

WHY Architecture pokazał nam swoją wiedzę na temat projektów kulturalnych w różnych skalach: Muzeum Sztuki Grand Rapids (pierwsze muzeum z certyfikatem LEED Gold) na dużą skalę z jednej strony i Galeria Royal / T na mniejszą skalę, wśród innych projektów kulturalnych na swojej stronie internetowej.
A teraz dzielą się z nami projektem kulturalnym w skali infrastrukturalnej, który miałem okazję zobaczyć, kiedy odwiedziłem ich biuro na początku tego roku, które dostało zielone światło i wchodzi w fazę budowy w 2010 roku: Most Sztuki.
Projekt znajduje się nad rzeką Los Angeles i jest z nim bardzo blisko, ponieważ większość jego konstrukcji zostanie zbudowana z odpadów wydobytych z samej rzeki.
Ten projekt pozwoli osiągnąć to, czego wielu szukało, a to oznacza ponowne połączenie z rzeką, która przecina LA.
I myślę, że to się uda.
Możesz także obejrzeć nasz wywiad z Yo-ichiro Hakomori z WhY Architecture, nakręcony w Postopolis! LA na początku tego roku.
Opis projektu i więcej zdjęć po przerwie: Projekt: 2007-2008 Budowa: stan aktualny 2009-2010 Most artystyczny to produkt i odbicie rzeki Los Angeles, która z kolei jest odzwierciedleniem historii Los Angeles.
Konstrukcja mostu zostanie zbudowana w znacznym stopniu z odpadków wydobytych z samej rzeki; betonowe ściany odlane ze szkła butelkowego, puszek, styropianu, brudu i gruzu; posadzka i nawierzchnia z opon z recyklingu, piłek tenisowych i złomu; poręcze pomostowe wykonane z przetworzonych części wózków sklepowych rozproszonych w korycie rzeki jako symbol regeneracji i zrównoważonego projektowania.
Panele fotowoltaiczne na czaszy generują energię elektryczną do oświetlenia w nocy.
Obejmujący rzekę LA most Art Bridge służy nie tylko jako kładka dla pieszych dla uczelni i szkoły w społeczności, ale także jako stacja interpretacyjna do oglądania i zrozumienia znaczenia muru Wielkiej Ściany w Los Angeles przez artystę / muralistę Judith Baca.
Szczelina w dnie mostu odsłania rzekę poniżej, symbolizującą bliznę w krajobrazie manifestowanym przez betonowaną rzekę i podział, który ostatecznie wytworzył we wspólnocie.
Przechodząc przez ten most, zwiedzający mogą doświadczyć czasu, czytając o historii miasta, jak mówi rzeka i mural.
Most będzie nie tylko fizycznym połączeniem ze szkołą ze społecznością, ale będzie także zapewniał więź między historią rzeki i Los Angeles, a pustką wiedzy i świadomości wydarzeń przedstawionych w Wielkiej Ściana Los Angeles.
Plan dachu
[podobne: olx praca częstochowa, praca do kitu polska woda, olx praca radom ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca częstochowa olx praca radom praca do kitu polska woda